+ Raspundeti subiectului
1 la 17 din 17 m.
    La primele mesaje madalichilina este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    10-07-12

ce salariu ia un asistent medical generalist incepator intr-un oras mai mic?

ce salariu ia un asistent medical generalist incepator intr-un oras mai mic?astept un raspuns.multumesc

2. .
    Ucenic timid i_gabriel este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    06-11-09
    Citat Publicat initial de madalichilina View Post
    ce salariu ia un asistent medical generalist incepator intr-un oras mai mic?astept un raspuns.multumesc
    Inca nu lucrez in branşă, dar conform coeficientului de salarizare, un assistent medical cu studii postliceala ia cam 875 de lei.

4. .
    Data inscrierii
    10-07-12
    iti multumesc pt raspuns.Tocmai ce mi-a confirmat o prietena pe facebook care lucreaza in spital ca la inceput iei 800 de lei plus niste bonuri de masa si sporuri(la sporuri depinde pe ce sectie esti).Salariul va creste dupa primele 6 luni muncite.

6. .
    Data inscrierii
    10-07-12
    si as mai avea o intrebare in legatura cu materia.cum ti se pare?cu chimia cum sta de fapt treaba?ms mult

8. .
    La primele mesaje anonima este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    10-07-12
    buna,cine da la asist.med.gen la UMF in Tg.Mures?

10. .
    Ucenic timid i_gabriel este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    06-11-09
    Citat Publicat initial de madalichilina View Post
    si as mai avea o intrebare in legatura cu materia.cum ti se pare?cu chimia cum sta de fapt treaba?ms mult
    Pai depinde, daca vrei sa dai la farmacie, atunci o sa cam faci chimie la greu si profesorii sunt mai drastici. Eu sunt la generalisti si am facut doar biochimie in primul an si nu ne-a chinut chiar asa.
    La farmacie pe langa chimie mai faci si farmacologie, farmacocinetica. E putin mai greu, dar cica merita din punctul de vedere al salariului.

12. .
    La primele mesaje Radu este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    07-01-13
    Buna, as avea si eu o intrebare intentionez ca din toamna sa incep o cursurile de amg ... intrebarea este se merita din punct de vedere financiar si pe ce sectie se castiga cel mai bine ?

Si inca ceva ... dece se uita lumea urat la un baiat care vrea sa se faca asistent medical? poate ma scoate cineva din ceata ....

14. .
    La primele mesaje Gligorov Alexandra este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    10-01-13

amg

Buna, si eu as vrea sa fac un postliceal de asistent medical generalist.. Cei care ati facut asta imi puteti spune daca este greu? se merita sa fac asta, ma refer in privinta salariului, eu sunt din Timisoara si am auzit ca salarul poate ajunge undeva pana la 20 de milioane.

16. .
    Ucenic timid tigrutza este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    10-06-12
    Nu este deloc greu daca iti place cu adevarat.Din cate inteleg tu urmaresti mai mult partea financiara.Da,se poate ajunge la salariul de 20 milioane insa depinde unde te angajezi dupa finalizarea studiilor.La o clinica privata sau cabinet medical individual nu vei obtine acest salariu.Doar intr-un spital sau in unitatile apartinand M.I. ai putea sa castigi atat si bineinteles dupa ce treci de perioada de debutant.Nu vreau sa te descurajez insa ca sa te angajezi intr-un spital trebuiesc multe cunostinte,bani,relatii.Multa bafta!

18. .
    Ucenic timid anne este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    31-10-11
    Asa este tigrutza! Depinde mult unde te angajezi, dar sa te astepti sa primesti si minimu pe economie .... In spital se intra foarte greu daca nu iti finantezi cu cat trebuie postu ... :(

20. .
    La primele mesaje danootza este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    07-04-13
    eu as avea o ''asigurare''(daca o pot numi asa) de angajare in spitalul judetean Ploiesti..(are soacra relatii ) si nu am mari pretentii la salariu..pt inceput m-as multumi si cu 900-1000 ron..dar cred ca e totusi mult si atat ) chiar nu am habar despre salarii :( voi aveti idee cam cat poate fi salariul intr-un spital judetean? pt incepatori bineinteles..

22. .
    La primele mesaje florentinam este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    15-05-13
    buna ,ma bucur ca vam gasit sunt anul 2 la post liceal si va rog sami trimiteti si mie testele grila pt examen pe mail (florentinagoman@yahoo.com) VA MULTUMESC ANTICIPAT!!

24. .
    La primele mesaje krista31 este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    30-10-13
    680lei in 2008 la angajare ,apoi a crescut la aproape 900 lei in 2 ani si in prezent dupa 5 ani de munca la 1300,sp .judetean de urgenta,sectie T.I

26. .
    La primele mesaje krista31 este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    30-10-13
    ajunge la 20 mil dupa zeci de ani vechime ,cu principal ,sporuri etc ,am colege care iau si 25 mil ,dar eu nu depasesc 13mil

28. .
    La primele mesaje geta82 este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    10-05-12
    800 lei si daca ai noroc si intri in ture 900

30. .
    La primele mesaje Loredanabutuc este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    18-02-14
    Varsta
    26
    Buna..citesc comentariile voastre si sincer ma intristez.M-am inscris la cursurile unei scoli postliceale la insistentele mamei mele,care probabil avea o neinplinire pe partea asta.I-am dus-o eu la bun sfarsit.Intre timp a ajuns sa-mi placa aceasta meserie si sa merg cu drag la cursuri.Dupa ce am absolvit am luat o hotarare si am plecat din tara..in consecinta- n-am profesat .Mi-am gasit diferite scuze..cum ca n-am timp sa invat sa-mi dau examenele de echivalare,cum ca oricum nu o sa-l iau,cum ca am nevoie de bani si nu-mi permit sa stau acasa.Ambitioasa,ce mai!Acum m-am dezmeticit(finally)!Insa mi se pare jignitor ca un om care pana la urma are niste studii si e in slujba sanatatii sa primeasca 8 milioane pe luna.Mai mult primesc lucratorii necalificati de la Kaufland.Poti sa iubesti meseria,sa o faci din pasiune,doar pentru simplu fapt ca poate la sfarsitul zilei un batran iti multumeste ca te-ai purtat frumos cu el fara sa astepti nimic de la el in schimb..dar cand le duci copiilor la sfarsit de luna 8 milioane..mai conteaza?
    nickole i-a placut /a multumit.

32. .
    Ucenic timid nickole este pe drumul cel bun
    Data inscrierii
    05-01-13
    Loc
    cork ireland
    Varsta
    35
    Foarte trist ,dar ce ai scris e foarte adevarat, ce ma irita la maxim este ideea asta ca trebuie sa astepti sa faci zeci de ani experienta pentru un salar cat de cat decent......de ce? noi vrem sa traim acum,avem nevoie acum, ce rost mai au banii la batranete? ai alte probleme atunci.
    Plecatul in afara a ajuns ultima solutie pentru majoritatea....trist dar adevarat.

34. .
+ Raspundeti subiectului

Tagurile acestui subiect

Bookmarks

Reguli de postare

• Nu puteti sa postati subiecte noi
  • Nu puteti sa postati mesaje
  • Nu puteti salva fisiere
  • Nu puteti modifica mesajele proprii

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18